سبک زندگی اسلامی

ایجاد تمدن نوین اسلامی در پرتو حیات طیبه

سبک زندگی اسلامی

ایجاد تمدن نوین اسلامی در پرتو حیات طیبه

سبک زندگی اسلامی

شاید دنبال خیلی چیزها بودیم و آن را پیدا نکردیم اما این دلیل بر این نیست که آن مفهوم موجود نیست تنبلی از ماست که دنبال حقیقت موجود نیستیم و صبر میکنیم تا همه چیز خیلی راحت به دست ما برسدکسی که تلاش کند به آن میرسد و خدا کمک رسان او خواهد بود.بهترین حقیقت سخن ناب اهل بیت است که ما بیشتر باید دنبال آن باشیم.

بایگانی

متولیان فرهنگی در اوضاع کنونی آنقدر در گیر و دار بروکراسی اداری و مشکلات خود هستند که نمی توانند کارآمد عمل کنند.

به گزارش البرز فردا، حجه الاسلام رضا نصرالهی از کارشناسان فرهنگی استان البرز با حضور در تالار گفتگو این هفته نشریه البرز فردا با اشاره به وضعیت بوجود آمده در حوزه فرهنگ بخصوص در استان البرز ضمن اعلام این مطلب افزود: موثرترین راهی که برای ایجاد عمق فرهنگی میشود رفتار نماییم ، مشاوره تک به تک وچهره به چهره است و می بایست با فرهنگ های مختلف رفتارهای متفاوت داشت.

وی ادامه داد: همچنان که شهید مطهری می فرماید فرهنگ از فرد شروع می شود و سپس جامعه را باید فرهنگی نمود.

نصرالهی ادامه داد: قطاری که در حال حرکت است را سنگ می زنند این مثال می تواند نشان دهد که کار فرهنگی در استان البرز هزینه های بسیاری دارد که متاسفانه این هزینه ها را باید کسانی که کار فرهنگی می کنند باید بپردازند.

وی ادامه داد: هر چند متولیان فرهنگی ما فرهنگ شناس باشند با همایش و کلاسهای فرهنگی برگزار کردن ، نمی توان به خروجی مناسبی که مد نظر مقام معظم رهبری است برسیم.

این کارشناس فرهنگی ادامه می دهد: متولیان کار فرهنگی می بایست اول مهندسی فرهنگی نمایند و بعد از آن بدانم که با کارهای بزرگ که آنهم لازم است نمی توان کار فرهنگی را انجام داد.

وی ادامه داد: جایگزینی مناسبی برای برخی از رفتارها و هنجارهای اجتماعی وجود ندارد و همین امر می تواند برای فرهنگ ما مشکل ساز باشد.

نظرات  (۱)

سلام علیکم
فعالیت فرهنگی نیازمند روحیه پیغمبرانه است که تمام زندگی خود را پیامبر برای هدایت انسانها بسوی تعالی وکمال گذاشتند ودریغ از خواستن مزدی.
به باور حقیر مسئولین به دلیل نداشتن چنین روحیه ای نمی توانند انگونه که باید در این عرصه ورود پیدا کنند.

مستفیض شدیم حاجی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی